Fryzjerstwo to pasja i miłość do włosów

Fryzjerstwo to pasja i miłość do włosów

Fryzjerstwo to pasja i miłość do włosów

Fryzjerstwo, czyli praca z włosami, na włosach… to swego rodzaju rzemiosło artystyczne tyle, że na żywym organizmie. Fryzjerzy i styliści w ciągu całej swojej kariery odtwarzają dla swoich klientów wizję ich samych, nieczęsto stając na głowie by sprostać oczekiwaniom. Marka Artistque skupia się na jak najlepszej pomocy w dążeniu do celu. Wszelkie produkty do pielęgnacji, koloryzacji włosów, czy stylizacji są narzędziem w rękach stylistów. Ułatwiają przelanie myśli czy wyobrażeń fryzjera i klienta z wizji w głowie na włosy. Fryzjerstwo to swego rodzaju symbioza na linii fryzjer – klient. Celem jest uzyskanie spójnego efektu w postaci wymarzonego koloru włosów czy fryzury.

Fryzjerstwo tworzą ludzie, pasjonaci…

Fryzjerstwo nieustanie się rozwija, podąża za modą i nowinkami… Artistque do fryzjerstwa podchodzi bardzo poważnie, niezależnie czy jest to wprowadzanie nowych linii produkcyjnych, kosmetyków czy dzielenie się wieloletnim doświadczeniem. To właśnie nasze doświadczenie i wiedza są siłą napędową, która pcha do coraz to nowych projektów. Niejednokrotnie spotkania ze specjalistami w dziedzinie fryzjerstwa zapala lampkę w głowie, która jest bodźcem do dalszego tworzenia. Dlatego tak ważne dla nas są spotkania z dystrybutorami i fryzjerami, szkolenia i warsztaty. To one pozwalają podnosić fryzjerstwo na wyższy poziom wiedzy i wtajemniczenia, nic nie dzieje się samo.

Szkolenia i podążanie za trendami wytyczają kierunek współczesnego fryzjerstwa

Fryzjer nigdy nie powinien być w przeświadczeniu, że wie wszystko, że widział już wszystko i nic go nie zaskoczy. Fryzjerstwo jest jedną z najprężniej rozwijających się branż na całym świecie. Praktycznie w każdej godzinie w jakiejś firmie kosmetycznej tworzony jest nowy produkt, odkrywane jest inne niż dotychczas połączenie składników, które może zrewolucjonizować rynek fryzjerski. Na każdy nowy sezon topowi fryzjerzy i specjaliści precyzują trendy, które będą modne przez najbliższe kilka miesięcy. Niektóre z nich zostają z nami na dłużej, a jeszcze inne kończą swój żywot szybciej niż się rozpoczęły. Takie właśnie jest fryzjerstwo i świat fashion!

Fryzjerstwo na najwyższym poziomie - pokaz na targach fryzjerskich w Bolonii
Fryzjerstwo na najwyższym poziomie – pokaz na targach fryzjerskich Cosmoprof w Bolonii. Źródło: www.cosmoprof.com

Profesjonalny fryzjer musi być na bieżąco ze wszystkim. Całą swoją wiedzę powinien mieć w małym palcu, a jeszcze dodatkowo ogromną potrzebę zdobywania nowych doświadczeń. Topowe marki z całego świata fryzjerskiego, czy najlepsi styliści organizują szkolenia by podzielić się nowinkami i trendami. W Artistique chcemy dzielić się swoją wiedzą z największą ilością młodych i doświadczonych już fryzjerów i pasjonatów fryzjerstwa. Dobre fryzjerstwo potrzebuje szkoleń, spotkań z innymi stylistami, kreatorami…. dlatego też są one priorytetem w filozofii marki Artistique.

Jakie są dostępne rodzaje szkoleń i spotkań fryzjerskich?

Na pierwszym miejscu stawiana jest wiedza o produktach. To ona w połączeniu z umiejętnościami potrafi stworzyć cuda na włosach klientów w salonie fryzjerskim. Wielowymiarowa koloryzacja każdego rodzaju włosów – siwych czy po prostu trudnych to jedna z wielu propozycji szkoleń, które są najchętniej odwiedzane. Istnieje wiele rodzajów włosów i to jak przyjmują daną mieszankę zależy od wielu czynników. A dla nas idealne pokrycie pasm z dodatkową nutą odżywienia i regeneracji to priorytet. Artistique podczas szkoleń stawia przede wszystkim na doskonalenie umiejętności i pokazanie na co stać profesjonalne farby fryzjerskie. Spotkania z fryzjerami nie raz stają się inspiracją do powstania nowej linii produktów czy udoskonalania już istniejących. Szkolenia fryzjerskie, gdzie prezentowane są nowe kosmetyki to nie tylko dla marki, ale również dla stylistów cenny czas. Można wtedy poznać innowacyjne rozwiązania dla polepszenia kondycji włosów.

Zapoznaj się z naszym terminarzem szkoleń fryzjerskich.

Każdy fryzjer wie, że nie można spoczywać na laurach kiedy wokół dzieje się tyle na rynku fryzjerskim. Co więcej inspiracją do wprowadzania zmian w prowadzonym przez siebie salonie mogą być również spotkania z innymi artystycznymi duszami, a ich rady i spostrzeżenia swoistymi odkryciem!

Share this post

Comments (4)

 • Alinka Reply

  Znałam wiele fryzjerek, które nie miały potrzeby się szkolić. Z czasem straciły klientów a ich zapał do pracy zgasł. Szkolenia fryzjerskie to podstawa do tego aby być w ogóle fryzjerem. Jest tyle nowości, technik, żeby być na bieżąco trzeba śledzić trendy i umieć się do nich dostosować.

  16 maja, 2021 at 10:47 am
 • Lidia Reply

  W moim przypadku fryzjerstwo to zdecydowanie pasja i miłość do zawodu. W ciągu roku mam kilkadziesiąt szkoleń fryzjerskich. Bez nich nie wyobrażam sobie jak można zostać dobrym fryzjerem. Sama szkoła nie wystarczy. Trzeba się rozwijać.

  2 kwietnia, 2022 at 10:45 am
 • Malwina Reply

  Fryzjerstwo to ciężki kawałek chleba. Szkolenia fryzjerskie są nieuniknione. Konkurencja jest niezwykle wymagająca co niejako motywuje do rozwoju. Fryzjer musi podążać za trendami a szkolenia fryzjerskie są do tego najlepszą możliwością. Ja jako fryzjer bardzo sobie je cenię. Uwielbiam ten czas, mogę dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, podszlifować technikę, odkryć coś nowego. Mimo 15 lat stażu nie mam poczucia, że wiem wszystko najlepiej.

  15 maja, 2022 at 10:44 am
 • Sylwia Reply

  Fryzjer musi się rozwijać, szukać szkoleń, próbować nowych technik, być na bieżąco z nowościami. W innym przypadku po prostu przestaje podążać za rynkiem i zmieniającymi się trendami a tym samym traci klientów. Ja od lat uczestniczę w szkoleniach fryzjerskich i zawsze powtarzam młodym fryzjerom jak jest to ważne. Fryzjerstwo to ciężki zawód, który wymaga wiele samozaparcia i chęci rozwoju. Ale warto pod warunkiem, że robi się to z pasją i miłością do zawodu.

  19 kwietnia, 2023 at 10:30 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *