Pielęgnacja włosów: odbudowa, odżywienie, ochrona

Włosy są niezwykle wrażliwe na wpływ czynników zewnętrznych czy zmiany zachodzące w naszym organizmie. Osłabioną kondycję sygnalizują przesuszaniem, nadmiernym wypadaniem, rozdwajaniem końcówek, a także łupieżem czy swędzącą skórą głowy. O wyglądzie włosów w znaczącym stopniu decyduje ich zdrowie. Jeżeli struktura włosa jest mocna i nienaruszona, są dogłębnie nawilżone i mają dostęp do wszystkich niezbędnych witamin oraz składników odżywczych pozostaną gładkie i pełne blasku. Pielęgnacja włosów powinna być podstawowym nawykiem codzienności każdej kobiety (i nie tylko). Nie można o niej zapominać również podczas profesjonalnych zabiegów w salonie fryzjerskim. Seria profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji od Artistique to produkty stworzone z myślą o każdym typie włosów. Bogate w aktywne składniki odżywcze i witaminy uzupełniające niedobory i wzmacniające włosy od nasady aż po same końce. Wśród profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów Artistique dostępne są również wyjątkowo delikatne wegańskie formuły pozbawione parabenów, siarczanów i silikonów.

Artistique, idealnie dopasowana pielęgnacja włosów

W ofercie Artistique dostępne są profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów o formułach skomponowanych z uwzględnieniem konkretnych ich potrzeb. Każdy ich rodzaj wymaga specjalnej pielęgnacji, ukierunkowanej na skonkretyzowane problemy i ich charakterystyczne cechy. Włosy suche i zniszczone potrzebują natychmiastowego nawilżenia, regeneracji i blasku, w czym doskonale sprawdzają się produkty Youcare Intens z dodatkiem olejku arganowego. Włosy kręcone i falowane ze skłonnością do przesuszenia i puszenia wymagają pielęgnacji skoncentrowanej na nawilżeniu i podkreśleniu skrętu, w tym celu powstała seria Youcare Curl. Latem natomiast włosy potrzebują wzmożonej ochrony przed słońcem i jego negatywnymi skutkami. Szkodzą im też chlor, słona woda, bryza morska czy mocny wiatr. W ciepłych miesiącach, czy na wakacjach zagranicą Artistique poleca serię kosmetyków pielęgnacyjnych Suncare o właściwościach ochronnych i oczyszczających. W ofercie dostępne są ponadto produkty do włosów farbowanych Youcare Intens Color z olejkiem arganowym i wyciągiem ze słonecznika, które skutecznie ochronią kolor, ale również poprawią hydrolipidowe właściwości włosów.

Wegańska terapia dla włosów od Artistique

Intensywna kuracja oparta o wyciągi roślinne dla włosów zniszczonych i mocno przesuszonych od Artistique to produkty pozbawione parabenów i silikonów. Wyróżniają się brakiem składników pochodzenia zwierzęcego i prostym składem. Formuła skoncentrowana na naturalnych składnikach, delikatnych i jednocześnie skutecznie pielęgnujących włosy i skórę głowy. Znajdziemy w nich m.in. wyciąg z orchidei, pokrzywy, rumianku, aloesu, słonecznika… Terapeutyczne działanie serii Artistique Orchid sprawia, że włosy stają się odżywione, ich zniszczona struktura odbudowana i wzmocniona. Wysokiej jakości profesjonalne kosmetyki do włosów Orchid dodatkowo chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Właściwie dobrana pielęgnacja włosów to podstawowy czynnik warunkujący ich zdrowie i piękny wygląd.

Filter