Trwała ondulacja: efektowna burza loków

Trwała to fryzura, która jest symbolem lat 80. minionego wieku i przez długi czas nie należała do najmodniejszych stylizacji kobiecych. W XXI wieku powróciła na wybiegi mody. A także do uznanych magazynów modowych i łask stylistów, którzy zdecydowali się dać trwałej drugą szansę. Trwała ondulacja charakteryzuje się mocnym skrętem włosów, tworzącym loki, które układają się w oryginalną stylizację. Efektem zabiegu mogą być zarówno loki typu „kędziorki”, które dodają uroku i charakteru. Jak też romantyczne, delikatne i gładkie loki o naturalnym wyglądzie. Trwała ondulacja jest wieloetapowym zabiegiem, przy którym wykorzystuje się zarówno wałki o dowolnej grubości, jak również specjalne kosmetyki, których zadaniem jest utrwalenie fryzury i ochrona włosów. W ofercie marki Artistique dostępne są środki do trwałej ondulacji wyróżniające się nowoczesną formuła, o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie stosowania.

Trwała ondulacja w dwóch etapach

Włosy są nakręcane na wałki, których grubość wybiera klientka zgodnie z oczekiwaniami dotyczącymi efektu ostatecznego. Na zakręcone włosy aplikowany jest płyn do trwałej ondulacji, który odpowiada za zniszczenie wewnętrznych wiązań chemicznych. Dzięki ich obecności włosy zachowują swoją stabilność i trwałość struktury. W składzie płynu znajdują się substancje aktywne, zmiękczające keratynę, środki powierzchniowoczynne, zwilżające powierzchnię włosa oraz regulatory odczynu włosów, zapobiegające intensywnej zmianie pH podczas zabiegu. Skład płynu uzupełniają środki ochronne o właściwościach zabezpieczających włosy przed nadmiernym wnikaniem kosmetyku i antyutleniacze o działaniu utrwalającym preparat.

Aby uzyskany skręt utrzymywał się przez długi czas, trzeba go utrwalić. Do tego wykorzystuje się utrwalacze, zawierające środki utleniające i kwasy, neutralizujące odczyn włosów. W ich składzie znajdziemy ponadto środki pielęgnujące, których zadaniem jest odbudowa uszkodzeń keratyny.

Trwała ondulacja na krótkich i długich włosach

Zabieg można wykonać praktycznie na każdej długości włosów. Produkty Artistique są uniwersalne i przeznaczone do trwałej ondulacji na wszystkich typach włosów. Przy krótkich strzyżeniach bardzo dobrze sprawdzają się grube wałki, przy pomocy których uzyskujemy efekt delikatnych fal. Długie włosy zakręcamy na cieńsze wałki, ponieważ będą się naturalnie prostowały pod własnym ciężarem. Mocniejsze środki utrwalające wykorzystaj do skrętów na całej długości, delikatniejsze do naturalnych fal u nasady i subtelnych loków przy końcach.
Postaw na zachwycający skręt, emanujący blaskiem z wykorzystaniem kosmetyków Artistique.

Filter