Proteinowe płyny do trwałej ondulacji Artistique AminoSilk

Loki, fale czy sprężynki to rodzaj stylizacji włosów jaki część kobiet na całym świecie chciałoby uzyskać na swoich głowach. Wydawać by się mogło, że proste z natury pasma stają tutaj na przeszkodzie. Jednak nic bardziej mylnego, bogaty rynek kosmetyków fryzjerskich pozwala na uzyskanie każdej z możliwych stylizacji. Artistique AminoSilk to seria produktów wzbogaconych w proteiny jedwabiu przeznaczonych do bezpiecznego wykonywania chemicznych zabiegów na włosach, jakim jest trwała ondulacja. Bogata formuła pielęgnuje pasma w trakcie całego zabiegu, a efekty końcowe można dostosować do indywidualnych preferencji klienta. Niezależnie od pożądanego efektu, czy mają to być klasyczne loki, małe loczki czy plażowe fale jest to możliwe przy użyciu wysokiej jakości profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich.

Jakie są rodzaje proteinowych płynów do trwałej ondulacji Artistique?

Specjalnie opracowana seria płynów do trwałej ondulacji Artistique AminoSilk została wzbogacona w naturalne proteiny. Delikatna formuła pozwala na bezpieczny balans pomiędzy maksymalnymi efektami zabiegu, a ochroną włosów przed zniszczeniami. Płyny do trwałej ondulacji zostały stworzone w kilku wariantach, które dopasowuje się do stanu wyjściowego włosów.

AminoSilk Natural Protein Perm 0 jest przeznaczony do opornych, sztywnych i trudno skręcających się pasm. To najmocniejszy z oferty płyn. AminoSilk Natural Protein Perm 1 natomiast idealnie sprawdzi się w przypadku włosów normalnych, o dobrej kondycji, bez uszkodzeń w ich strukturze. Trwała ondulacja w przypadku pasm po dekoloryzacji, rozjaśnianych, porowatych czy wieloletnie farbowanych również jest możliwa. Płyn Artistque AminoSilk Natural Protein Perm 2 specjalnie opracowano dla delikatnych pasm zapewniając im optymalny efekt. Wysokiej jakości płyny zapewniają pożądane efekty zabiegów trwałej ondulacji przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego wyglądu, odżywienia, sprężystości i pięknego połysku włosów falowanych czy lokowanych.

Wskazówki dotyczące zastosowania proteinowych płynów do trwałej Artistique AminoSilk:

 • przeprowadź analizę stanu włosów i dopasuj odpowiedni płyn do trwałej ondulacji,
 • delikatnie umyj włosy szamponem oczyszczającym Artistique Cleansing Shampoo (bez pocierania skóry głowy),
 • osusz włosy ręcznikiem,
 • przed nawinięciem wałeczka, nanieś i dokładnie rozprowadź wybrany płyn do trwałej AminoSilk (0 lub 1 lub 2) na każde pasmo.

Czas oddziaływania proteinowych płynów do trwałej ondulacji Artistique AminoSilk:

 • 10 – 20 min. w czepku przy użyciu ciepłego nawiewu, konieczna kontrola skrętu po upływie 7 minut!
 • 15 – 20 min. w czepku bez ciepłego nawiewu, konieczna kontrola skrętu po upływie 10 minut!

Po upływie czasu oddziaływania, należy przez 5 min dokładnie spłukać płyn i osuszyć ręcznikiem wałeczki.

Utrwalenie proteinowych płynów do trwałej ondulacji Artistique

Do utrwalenia powstałego skrętu użyj utrwalacza Artistique AminoSilk Conditioning Fix 1+1, jest to koncentrat, który przed zastosowaniem należy rozcieńczyć z wodą ciepłą w równej proporcji.

 • nanieś ok. 2/3 roztworu neutralizującego na wałeczki, pozostaw na 5 minut,
 • następnie delikatnie zdejmij wałeczki bez ciągnięcia za włosy,
 • nałóż pozostałą część przygotowanego utrwalacza i pozostaw na kolejne 5 minut,
 • dokładnie spłucz.

Po zakończonym procesie utrwalania, spryskaj włosy zakwaszającą odżywką Artistique Youcare Curl Revitalizer. Następnie w celu podkreślenia połysku, uszczelnienia łusek włosów oraz zwiększenia ich sprężystości zastosuj Artistique Youcare Sunshine.

Ważne wskazówki podczas wykonywania zabiegu trwałej ondulacji:

 • zapobiegaj kontaktu płynów z oczami,
 • jeśli preparaty przedostaną się do oczu, przemyj oczy dużą ilością wody,
 • stosuj odpowiednie rękawice ochronne,
 • nie wykonuj zabiegu trwałej ondulacji w przypadku podrażnionej, zadrapanej oraz skłonnej do alergii skóry głowy.
Filter