Płyny do trwałej ondulacji włosów Artistique Mystral

Trwała ondulacja od zawsze miała swoje miejsce w dziedzinie profesjonalnego fryzjerstwa. Niezależnie od obowiązujących trendów wiele kobiet marzy o lokach, loczkach czy plażowych falach na swoich włosach. Nowoczesny system trwałej ondulacji znacznie różni się od wcześniej używanych płynów w salonach. Artistique Mystral to seria innowacyjnych płynów zawierających kompozycje odżywczych składników, która nie tylko trwale odkształca włosy, ale zostawia je zdrowe, błyszczące i elastyczne. Mystral Conditioning Fix 1+1 jest płynem utrwalającym efekty zabiegu, który ułatwia rozczesywanie włosów i układanie fryzury. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych płynów do trwałej ondulacji Artistique powstały skręt pozostaje mocny i trwały.

Loki, loczki i fale z płynami do trwałej ondulacji Artistique Mystral

Specjalnie opracowany system Artistique Mystral do wykonywania trwałej ondulacji w salonie fryzjerskim. Seria 3 różnych płynów przeznaczona do różnych rodzajów włosów zapewniająca im spektakularny efekt i jednoczesne zabezpieczenie. Innowacyjna formuła zapewnia maksymalną precyzję w stworzeniu zarówno lekkich fal, małych loczków czy nawet modnego stylingu. Pomimo zabiegu chemicznego, do którego zalicza się trwałą ondulację włosy zachowują elastyczność, giętkość i zdrowy wygląd.

Artistique Mystral 0 został opracowany dla włosów sztywnych, nie podatnych na odkształcanie w dobrej kondycji. Pasma w idealnym stanie, naturalne lub farbowane, ale i podatne na falowanie najlepiej znoszą chemiczne zabiegi trwałej ondulacji. Dla nich idealny będzie Artistique Mystral 1 zapewniający optymalny skręt i odżywienie. Najbardziej problematyczne włosy uwrażliwione, rozjaśniane i wysoko porowate również mogą zostać poddawane trwałemu odkształceniu, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i odpowiedniego płynu – Mystral 2. Wysokiej jakości produkty fryzjerskie z serii Artistique Mystral zostały stworzone specjalnie dla potrzeb wszystkich rodzajów włosów, aby każdy mógł cieszyć się z pięknych fal czy loków.

Wskazówki dotyczące zastosowania płynów do trwałej ondulacji włosów Artistique Mystral

 • w celu doboru odpowiedniego rodzaju płynu do trwałej ondulacji należy przeprowadzić analizę włosa,
 • przed przystąpieniem do zabiegu delikatnie umyj włosy szamponem oczyszczającym Artistique Cleansing Shampoo (bez pocierania skóry głowy),
 • lekko osusz włosy ręcznikiem i usuń nadmiar wody,
 • nanieś i dokładnie rozprowadź wybrany płyn Artistique Mystral (0 lub 1 lub 2) na każde pasmo i nawiń je na wałek.

Czas oddziaływania płynów do trwałej ondulacji:

 • 10 – 20 min. w czepku przy użyciu ciepłego nawiewu; konieczna kontrola skrętu po upływie 7 minut!
 • 15 – 20 min. w czepku bez ciepłego nawiewu; konieczna kontrola skrętu po upływie 10 minut!

Po upływie czasu oddziaływania, należy przez 5 min dokładnie spłukiwać płyn i osuszyć ręcznikiem wałeczki.

Utrwalenie zabiegu trwałej ondulacji:

W tym celu użyj utrwalacza Artistique Mystral 1:1. Pamiętając, że jest to koncentrat, który przed zastosowaniem należy rozcieńczyć z ciepłą wodą w równej proporcji.

 • nanieś ok. 2/3 roztworu neutralizującego na wałeczki, pozostaw na 5 minut,
 • następnie ostrożnie zdejmij wałeczki bez ciągnięcia za włosy,
 • nałóż pozostałą część przygotowanego utrwalacza i pozostaw kolejne 5 minut,
 • dokładnie spłucz letnią wodą.

Po zakończonym procesie utrwalania, spryskaj włosy odżywką zakwaszającą Artistique YouCare Curl Revitalizer, aby podkreślić ich połysk i uszczelnić łuskę włosa. Na koniec zastosuj Artistique You Care Sunshine na końce.

Ważne wskazówki:

 • unikaj kontaktu z oczami,
 • w przypadku przedostania się preparatów do oczu, natychmiast przemyj je dużą ilością wody,
 • używaj odpowiednich rękawic ochronnych.
 • unikaj stosowania zabiegu trwałej ondulacji w przypadku podrażnionej, zadrapanej oraz alergicznej skóry głowy.
Filter